Agnieszka Kowalska

Swoje zamiłowanie do języka rosyjskiego zawdzięczam dwóm wspaniałym pedagogom. W szkole podstawowej odkryła we mnie talent do języka i przygotowała do konkursu z rosyjskiego mgr Bożena Sztuba.

Zanim jednak do tego doszło miałam pierwszą w swoim życiu przygodę z żywym językiem rosyjskim – międzynarodowy obóz dziecięcy „Kirowiec” w Woroneżu.

Do dziś z sentymentem wspominam okrzyki wychowawcy: «Упрааа-жнеее-ниие нааа-чиии-наем .. один.. два… три», pyszny biały chleb, mrówki :), piosenkę «Спокойной ночи» i nieśmiałe próby kontaktu z rosyjskimi dziećmi.
Liceum to kolejne olimpiady i sukcesy przy wsparciu mgr Danuty Bożek-Jaworskiej, która to właśnie ukierunkowała moją dalszą edukację.

Dzięki Niej uwierzyłam w swoje zdolności i postanowiłam je dalej rozwijać. Kończąc studia filologiczne z doświadczeniem stypendium zagranicznego wiedziałam już, że rosyjski jest nieodłączną częścią mojego życia. Pełna entuzjazmu wyjechałam z kraju tam, gdzie było moje miejsce. Przez prawie 6 lat na żywo rozkoszowałam się melodią języka rosyjskiego i nieustannie zachwycałam się jego bogactwem. Pisałam, mówiłam, myślałam i śniłam po rosyjsku.

Nieśmiałość dwunastoletniej dziewczynki wynikająca z bariery językowej już dawno zniknęła. Codzienne szlifowanie języka dało niesamowite rezultaty i pochlebne opinie o moim czystym i poprawnym języku rosyjskim. Dziś ze wszystkimi nabytymi umiejętnościami językowymi i ogromem wiedzy o realiach rosyjskich robię to, co lubię i lubię, to co robię:-).

mgr filologii rosyjsko-ukraińskiej
Agnieszka Kowalska